Народні умільці

4,6, 9, 11 та 12 квітня 2017 року у Замку князів Острозьких відбулися майстер-клас по писанкарству,  які вже стали традицією перед святом світлого Христового Воскресіння. Майстер-класи провела методист декоративно-прикладного мистецтва Маєвська Галина Андріївна Старокостянтинівського міського будинку культури. Для кожного  відвідувача вона підготувала особисте робоче місце і все що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та вже розмальовані писанки для зразка. Галина Андріївна розповіла, як можна в домашніх умовах намалювати писанку, і запевнила, що це під силу кожному. Навіть найменші відвідувачі вперше спробували написати писанку які дуже хвилювалися, що в них нічого не вийде. Але писанку написав кожен! Всі учасники майстер-класу щиро раділи, коли на останньому етапі  почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках. Під час майстер-класу з писанкарства відвідувачі отримали не тільки цікаву теоретичну інформацію про писанку та її різновиди, а й отримали велике задоволення. 

 

 

_______________________________________________________________________________________________

 Старокостянтинів пишається не тільки своєю історією та краєвидами а він ще й багатий на таланти. Майстри, які з’являються в нашому рідному місті, прославляють його, беруть участь у виставках, гідно популяризують та презентують традиційно-народне та сучасне декоративно-прикладне мистецтво.

Народні умільці міста демонструють творчі здобутки в таких видах мистецтва як: вишивка хрестиком, гладдю та бісером, гончарство та кераміка, витинанка, декоративний розпис, образотворче мистецтво, плетення гачком, художня обробка металу та дерева, виготовлення народної ляльки-мотанки, сувенірів з гутного скла, дизайн одягу та чиндарство.

На сьогоднішній день в м.Старокостянтинові налічується 30 майстрів декоративно-прикладного мистецтва, а саме: вишивальниць – 4, вишивки бісером та виготовлення українського віночка -1, витинанки – 2, ляльки-мотанки-1, вироби з соломки (картини) - 1, художників-4, іконопису та декоративного розпису - 2, художньої обробки дерева (різьблення) – 3, ковалів – 2, гутництва – 1, чиндарства – 2, гончарства - 3, майстрів сувенірної іграшки (судного моделювання) – 1, плетення спицями та гачком – 1, дизайн одягу - 1, макраме - 1.