Проєкт "Малі міста великі враження"

Оценка пользователей: / 17
ПлохоОтлично 

 

Конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста-великі враження» у 2019 р. проходив вдруге, адже пілотна версія конкурсу була запущена Міністерством культури у 2018 р. Проект мав на меті стимулювати культурний розвиток малих міст і територій та промоцію культурної спадщини. Також головною метою програми була підтримка культурних ініціатив від населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб.

«Цього року – пропонуємо нове гасло «Дивись Україну», наголосив Міністр культури України Євген Нищук. Отож, ми звернули увагу на таку цікаву та позитивну ідею, адже нашому старовинному княжому місту також є що показати Україні.

Про початок прийому заявок було оголошено у квітні 2019 р. і ми теж вирішили приєднатися до участі в конкурсі «Малі міста – великі враження». З цією метою працівники управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради розпочали активну роботу. 23 квітня взяли участь в інформаційному дні проєктів «Малі міста – великі враження» у м. Хмельницький, а 14 травня – подали проектну заявку. Прийом заявок було завершено станом на 15 травня.

 Наш проєкт був включений до переліку проєктів, допущених до участі у другому етапі конкурсу. Тому після проходження першого етапу працівники управління культурної політики і ресурсів вже 3 липня у м. Київ в приміщенні конференц-залу Управління охорони культурної спадщини  Міністерства культури України взяли участь у другому етапі. Проєкт був презентований та захищений на засіданні Експертної ради (презентаційній сесії).

17 липня було опубліковано список переможців, серед яких був також наш проєкт з м. Старокостянтинів – Всеукраїнський етнофестиваль «Болохівські гостини»!

 18 липня у м. Київ за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  відбулася зустріч з учасниками конкурсу «Малі міста – великі враження». Проєкти-переможці отримали вітання від Прем’єр-Міністра. Старт проєкту дано.

Вже 21 вересня 2019 року в День народження Старокостянтинова ми провели фестиваль «Болохівські гостини» (ЩУКА FEST) поблизу перлини міста – резиденції князів Острозьких. Свято вдалося, адже такі цікаві заходи дають можливість учасникам та гостям отримувати позитивні емоції та незабутні спогади!

12 грудня у м. Києві відбулась підсумкова конференція за участі керівництва Міністерства культури, молоді та спорту та учасників грантової програми «Малі міста – великі враження», організована за підтримки Міністерства культури України. Під час конференції були презентовані найкращі проекти та аналітичний звіт конкурсної програми за 2019 р., а також – урочиста церемонія нагородження учасників конкурсу.

Участь у таких конкурсах, підготовка та реалізація таких проєктів – робота досить кропітка і довготривала. Але результат цієї роботи дав можливість популяризувати українську культуру, гастрономічні традиції краю та надалі розкривати велич міста, адже для нас дуже важливий позитивний імідж Старокостянтинова та сприяння його подальшому розвитку. Метою нашого проекту було привернення уваги до культурної спадщини, культурних традицій в регіоні, що в майбутньому залучатиме сюди все більшу кількість туристів.

 

(В Агенції сталого розвитку (м. Хмельницький) під час інформаційного дня програми «Малі міста – великі враження»)

(В Агенції сталого розвитку (м. Хмельницький) під час інформаційного дня програми «Малі міста – великі враження»)

(На засіданні Експертної комісії (презентаційній сесії) в управлінні охорони культурної спадщини  Міністерства культури України  (м. Київ))

(Після презентації та захисту проєкту під час другого етапу конкурсу «Малі міста – великі враження»  (м. Київ))

(Зустріч учасників конкурсу проєктів «Малі міста – великі враження» з Прем’єр-Міністром Володимиром Гройсманом (м. Київ))

 (Підсумкова конференція за участі керівництва Міністерства культури, молоді та спорту і учасників грантової програми «Малі міста – великі враження» (м. Київ))

(Ірина Френкель-ініціаторка та керівниця проєкту «Малі міста – великі враження»)

 (Керівник проєкту Всеукраїнський етнофестиваль «Болохівські гостини»  – Василь Муляр на урочистій церемонії вручення дипломів переможцям конкурсу,"Малі міста-великі враження")

(Щасливі представники міст-учасників програми "Малі міста-великі враження - сезон 2019")

(Диплом, вручений на урочистій церемонії)