Історико-культурна спадщина

Оценка пользователей: / 12
ПлохоОтлично 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Матеріали до Єдиного дня

іформування населення області (17.01.2013 р.)

Адміністративні послуги

у сфері охорони культурної спадщини

На території Хмельницької області нараховується більше трьох тисяч пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення, які зберегли культурну, історичну та мистецьку цінність. З метою належного утримання пам’яток щороку проводяться заходи, спрямовані на їх збереження та захист традиційного історичного середовища. Зокрема, проводяться ремонтні роботи, дослідження, реставрація, ліквідація аварійного стану, переміщення, відчуження, роботи в сфері благоустрою території тощо. Для проведення вищезазначених робіт необхідно отримати письмовий дозвіл відповідного органу охорони культурної спадщини.

Управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації є органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини на території області. На виконання Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» управлінням, спільно з Центром надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради, розроблено та затверджено регламенти (інформаційні картки) дозвільних процедур у сфері охорони культурної спадщини, що відносяться до компетенції управління.

Управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації, як дозвільним органом, надаються наступні адміністративні послуги:

Ø Реєстрація дозволів на проведення археологічних розкопок;

Ø Дозвіл на переміщення (перенесення) пам’яток місцевого значення;

Ø Дозвіл на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та охоронних зонах;

Ø Погодження розміщення зовнішньої реклами (на пам’ятках місцевого значення, в межах зон охорони таких пам’яток);

Ø Погодження відчуження, або передачі, пам’яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;

Ø Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони.

Власники, користувачі пам’яток місцевого значення та щойно виявлених об’єктів, або уповноважені ними органи, перед початком робіт зобов’язані звернутися в Центр надання адміністративних послуг у м.Хмельницькому, який є регіональним дозвільним центром на території області для отримання дозволу, погодження для проведення відповідних робіт, а також реєстрації відповідних документів дозвільного характеру. Дозвільний орган у сфері охорони культурної спадщини протягом одного місяця розглядає надані документи та приймає відповідне рішення, про що суб’єкту звернення повідомляється письмово.

Інформація про перелік документів, необхідних для прийняття рішення дозвільним органом щодо надання дозволу чи погодження, розміщена на офіційному сайті управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації (www.kultura.km.ua) та сайті Центру надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради (www.cnap.khmelnytsky.com).

Якщо роботи на пам’ятці, в її охоронній зоні виконуються без письмового дозволу чи погодження органу охорони культурної спадщини, винні особи притягуються до адміністративної чи кримінальної відповідальності, до них застосовуються відповідні фінансові санкції згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини».